Jakiego iPhone’a wybrać do pracy zdalnej? Nasz ranking

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Technologia w krótkim czasie niezwykle dynamicznie się rozwinęła. Teraz można zdalnie podpisywać umowy, wystawiać faktury czy wykonywać swoje obowiązki pracownicze. Do najczęściej używanych przy tych czynnościach narzędzi zaliczają się smartfony, a do najpopularniejszych marek należy iPhone. Który z telefonów amerykańskiego producenta wybrać do pracy zdalnej? Przedstawiamy nasz ranking!

Propozycja dla wymagających – iPhone 14 Pro Max

Smartfon iPhone 14 Pro Max jest wyposażony w świetny aparat (48 Mpix), mocny procesor, a także baterię o żywotności średnio 13 godzin 39 minut, która może służyć do długotrwałej pracy zdalnej. Do funkcji, które wyróżniają smartfon, należy Dynamic Island. Są na niej wyświetlane powiadomienia i aktywności na żywo.

W iPhonie 14 Pro Max nie brakuje innowacji. Smartfon ma mniejsze, charakterystyczne wcięcie. Producent przesunął je w dół, a także sprawił, że nie jest tylko czarnym punktem na ekranie, ale jego funkcjonalnym elementem. Mieści kamerę TrueDepth. Działa też jako mała deska rozdzielcza. Zapewnia dostęp do niezbędnych informacji bez względu na to, jakiej aplikacji używa posiadacz smartfona.

Systemem kontrolującym działanie smartfona iPhone 14 Pro Max jest iOS 16. Nowa aktualizacja oprogramowania ma wiele do zaoferowania. Można dostosować ekran blokady za pomocą widżetów, zdjęć i innych elementów. Można też wybrać, co pojawi się zawsze na włączonym wyświetlaczu. Funkcjonalność, dobry aparat, żywotna bateria i unowocześniony system sprawiają, że iPhone 14 Pro Max jest świetnym wyborem jako smartfon do pracy zdalnej. Jego cena mieści się w przedziale od 7699 zł do 8395 zł.

Nowoczesne rozwiązania w atrakcyjnej cenie – iPhone 12 Pro Max

Smartfon iPhone 12 Pro Max jest dwa razy tańszy od najnowszego modelu telefonu od Apple’a. Pomimo to wciąż bije na głowę urządzenia od konkurencji. Jest niezwykle przydatny w pracy zdalnej ze względu na możliwości systemowe, prędkość działania, a także żywotność baterii.

Sam iPhone 12 Pro Max ma wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala i CPU A14. Można go nabyć w wersji pojemnościowej 128 GB, 256 GB lub 512 GB. Tylne kamery mają rozdzielczość 12 Mpix. Smartfon wyposażono w baterię 3687 mAh o żywotności 10 godzin i 53 minuty. Cena to ok. 3129 złotych.

Budżetowa propozycja – iPhone X

Rynkowa cena za iPhone X to ok. 3900 złotych. Smartfon ma mniejsze wymiary. Ekran o przekątnej 5,8 cala sprawia, że telefon komfortowo leży w dłoni. Wyświetlacz to Super Retina, który zapewnia świetną jakość obrazu oraz kąty widzenia. Telefon można szybko odblokować za pomocą Face ID i kamery TrueDepth. Trzeba tu zaznaczyć, że smartfon nie jest wyposażony w element znany z innych modeli, czyli Touch ID. 

Ta funkcja jest przydatna podczas pracy zdalnej. Nie trzeba trzymać iPhone’a X w dłoni, aby go odblokować, może leżeć na stole. Wystarczy skierować swoją twarz tak, żeby została zarejestrowana przez kamerę. Ułatwia to na przykład sprawdzanie informacji czy wiadomości.

Warto też powiedzieć więcej na temat parametrów technicznych iPhone’a X. Przy ciągłym użytkowaniu telefonu można z niego korzystać przez ok. 10 godzin i 49 minut, przy czym bateria ładuje się do 100% w ok. 60 minut. Smartfon obsługuje też ładowanie bezprzewodowe Qi. Za pracę iPhone’a X odpowiada 6-rdzeniowy procesor Apple A11 o częstotliwości 1,70 GHz. Wersja o pojemności 64 GB jest dostępna już od 2000 złotych.

Zdj. główne: Bagus Hernawan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*